İstanbul gece boyunca seçime hazırlandı

İstanbul'da, yürürlüğe giren seçim yasakları nedeniyle gece boyunca parti afiş ve pankartları belediye ekiplerince toplanırken, polis ekipleride yoğun güvenlik önlemi aldı.

Şişli’nin en işlek caddelerinden Valikonağı Caddesi’ne bırakılan şüpheli paket bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı.

İstanbul gece boyu Genel Seçimlere hazırlandı. Belediye ekipleri yürürlüğe giren seçim yasakları nedeniyle sokak aralarına asılan parti bayrakları ile duvarlara yapıştırılan afişleri söktü. Farklı parti ve Milletvekili adaylarının üst üste yapıştırılan afişleri tazyikli su ile temizledi. Bazı görevlilerde ellerindeki bıçakla afişleri temizlemeye çalıştı ancak, üst üste farklı 7-8 afişin yapıştırılması nedeniyle zor anlar yaşadılar.

Sokak aralarında asılan parti bayrakları da farklı yöntemlerle indirildi. Çöp arabaların üstüne çıkan görevliler kürek yardımı ile aşağı çektikleri bayrakları tutan ipleri kesti. Çöp arabasının etrafında bulunan görevliler ise kısa üsre içinde bayrakları topladı. Sahil yolunda bayrakları toplayan bazı görevlilerde uzun bir plastik borunun ucuna bağladıkları kesici alet yardımıyla bayraklı indirdi. Trafiğe engel olmamak içinde pankart ve bayraklar kısa süre içerisinde kamyonetlere yüklendi.

Polis ekipleri de gece boyu İstanbul’da güvenlik önlemi aldı. Meydana gelebilecek provakasyonlara karşı polis ekipleri merkezi bölgelerde hazır bekletildi. İstanbul’un çeşitli yerlerine bırakılan şüpheli paketlerede anında müdahale edildi.

Şişli Valikonağı Caddesi üzerine bırakılan bir kadın çantası da uzun süre alınmayınca vatandaşlar tarafından polise ihbar edildi. Polis ekipleri olay yerinde güvenlik önlemi aldıktan sonra Bomba İmha Uzmanları, Valikonağı Caddesi’ne glerek şüpheli pakete müdahale etti. Özel kıyafetlerini giyen uzman, kadın çantasını fünye ile patlattı. Büyük bir gürültü ile patlayan fünye civarda bulunan işyeri ve otomobillerin alarmlarının çalmasına neden oldu. Çantanın içinden bez parçaları çıktı.

ZAMAN