İstanbul polisinden baskın

Yasadışı faaliyet gösteren çeşitli kumarhanelerden gelen siparişler üzerine kumar malzemeleri ürettiği öğrenilen bir iş yerine düzenlenen operasyonda, her biri 2 bin 500 dolar değerinde olduğu belirtilen 5 rulet masası ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine Kartal Çavuşoğlu Sanayii Sitesi’nde bulunan Başaran Makine’ye baskın düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda, henüz yapım aşamasında olan 5 rulet masası, çok sayıda bul ile kumar malzemelerinin nasıl yapılacağını gösteren dergi ve dökümanlar ele geçirildi.

Daha önce yasadışı faliyet gösteren pek çok kumarhane baskını yapan polis ekiplerinin, İstanbul’da ilk defa bir kumar malzemesi üreten iş yerini ortaya çıkardığı öğrenildi. Yakalanan zanlıların dergilerde yer alan rulet masalarına bakarak tasarım yaptıkları tespit edildi. Rulet masalarının, yurt içinde kumarhane işleten yerlerden gelen siparişler üzerine yapıldığı öğrenildi. Baskınla ilgili torna ustası Semih K.(50) ile yardımcısı olduğu önü sürülen F.K (17) isimli iki kişi gözaltına alındı.

Ele geçirilen malzemelerle birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen zanlıların sorguları devam ediyor.