İstanbul polisinden Hacıhüsrev Mahallesi’ne şafak operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce İstanbul'un suç merkezlerinden Beyoğlu Hacıahmet Mahallesi'ne operasyon düzenlendi.

Operasyonda çalıntı eşya, suç aletleri ve narkotik maddeler de ele geçirildi. Polis, özellikle kadınların gözaltına alınması sırasında zor anlar yaşadı.
Operasyon, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde tamamlanan hazırlığın ardından sabaha karşı 04.30 sıralarında başladı. Giriş ve çıkışları tamamen kapatılan mahalle, ablukaya alındı. Önceden belirlenen evlere bir bir girilerek şahıslar üzerinde genel bilgi taraması yapıldı. Evler, tamamen aranarak suç unsuru deliller bulunmaya çalışıldı. Bu arada, özellikle Özel Harekat polisinin operasyon sırasında gösterdiği performans filmlerde yaşanan sahneleri aratmadı. Genel bligi taranması sırasında haklarında arama emri bulunan şahıslar gözaltına alındı. Özellikle kadınlar polise zor anlar yaşattı. Kendini yerlere atarak gözaltına alınmak istemeyen bir kadın, basın mensuplarına ve polise saldırdı.

Evlere girilmesi sırasında özel harekat polisi ikazlara rağmen açılmayan kapıları balyozlarla kırarak içeri girdi. Girilen evlerde şahıslar yere yatırılarak didik didik arandı. Operasyon saat 07.30 sıralarında sona erdi.

Sözkonusu mahallede gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yapan Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Tayfun Ceren, operasyonun Beyoğlu Adliyesi’nden çıkarılan arama kararına istinaden gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Operasyona bin 500’e yakın polis katıldı. Önceden belirlediğimiz evlerde suçlu ve suç unsurlarını bulmaya yönelik yaptığımız operasyonda çok sayıda zanlı gözaltına alındı. Aramalar sırasında da 4 adet kurusıkı tabanca, kesici aletler ve çalıntı eşyalar ele geçirildi” diye konuştu.