İstanbul üzerinden Münih’e kaçak girerken yakalandı

Münih Havalimanı'nda görevli Federal Polis ekiplerinin dün İstanbul üzerinden Münih'e uçan bir Afgan ve iki çocuğunu, gümrükte sahte evraklarla giriş yaparken yakaladığı açıklandı.

Münih Havalimanı’nda görevli Federal Polis ekiplerinin dün İstanbul üzerinden Münih’e uçan bir Afgan ve iki çocuğunu, gümrükte sahte evraklarla giriş yaparken yakaladığı açıklandı.

Afgan vatandaşın, eşini ise İstanbul Havalimanı’nda “kaybettiği” ifade edildi. Tutuklanan Afgan uyruklu vatandaşın, ailesi ve kendisi için sahte pasaport ve vize almak amacıyla İstanbul’da insan tacirlerine 20 bin euro ödediğini itiraf ettiği açıklandı.

1 ve 4 yaşlarındaki iki çocuğu ile Almanya’ya giriş yapmaya çalışan Afgan vatandaşının, İran pasaportunun ve vizelerin sahte ve çalıntı olduğu tespit edildi. Polis ayrıca, söz konusu Afgan vatandaşın ikinci kez yasa dışı yollardan Almanya’ya girmeye çalıştığını tespit etti: Söz konusu şahıs 14 Ekim tarihinde Düsseldorf üzerinden Almanya’ya girmeye çalışmış. Kaçak vatandaşın, mülteci başvurusunda bulunduğu ve hakkında karar verilene kadar mülteci kampında kalacağı belirtildi.