Istanbul’a ‘Harlem’ gelmis

ISTANBUL - Gilan ‘Ben de varim’ diyor, R&B ile Redroom’da Harlem tarzinda eglence ve Harbiye’de Nisantasi tadinda bir adres, Rosa.

O gecce açilisa gelenler sag olsun, bosuna yorulmamis oldum.

Esini kaybetmesinin ardindan bir hayli degisen! ve yaz aylarinda Kibris’ta kameralar önüne BBG Melih ile atlayarak pozlar veren Hatice, kendisine göre bir hayli bodur yeni erkek arkadasiyla birlikte Gilan’daydi.

Açilis günü olunca kameramanlar ve foto muhabirleri de gecceye katildi. Hatice ve bodur sevgilisi de kamera ve flas isiklari altinda bir anda dans etmeye basladilar. Yine yanilmamis oldum!..

Bence Gilan’in açilis geccesinde en güzel isim ‘Kadin Isterse’ dizisinde ‘Demet’ karakteriyle izledigimiz Burçin Terzioglu’ydu. Gerçi üzülerek söylüyorum barin önünde tamamen açik sirt dekolteli elbisesiyle dans eden güzelin adini bilseydim (taniyan varsa yada kendisi söylesin), geccenin güzeli olarak o’nu seçerdim.

Gilan aslina bakarsaniz üç farkli bölümden olusuyor. Ilki, giriste asil eglencenin ve barin da dahil oldugu genis alan, ikinci kisim hemen sag tarafta kalan ve ayakta durmayi sevmeyenlere ayrilmis genis koltuklardan olusan localar. Üçüncü kisim ise yine localarla baglantili ama bence ayri bir bölüm gibi. Masalar daha genis ve koltuklar daha küçük. Fazla yayilma sansiniz yok.

Gilan, atmosfer olarak da çok güzeldi. Gerçi ilk gün telasina veriyorum ama çalisanlarin kaç kere ayagima bastigini ben saymaktan sikildim, onlar basmaktan sikilmadi.

Geccede baska kimler vardi derseniz eger, artik oyunculuga iyice isinan Sema Simsek, geçtigimiz sezon La Pergola’da sahne alan ve 360 Istanbul’da Number One Yayin Grubu’nun 10. yil kutlamasina yeni imaji siyah saçlariyla gelen Mine Çayiroglu, Ipek Tuzcuoglu ile ayrildiktan sonra is iliskisine! devam eden Hakan Yangin ve Meltem Ören, bir saat içerisinde gözüme takilanlardi.

Gayrettepe’den sonra istikamet Harbiye’nin klasik havasina Nisantasi tarzini tasiyan Rosa oldu.

Artik sadece Rosa

Nuova Rosa’dan sonra Rosa Ristorante & Lounge olarak hizmet vermeye baslayan mekanin basinda artik sadece Nuran Tunç var. Nuran Hanim gerçi fazla bir degisiklik yapmasa da ince detaylarla Rosa’yi çok daha güzel bir hale getirmis bile.

Yakinda Rosa’yi yeni haliyle yeniden ziyaret edecegim. Bu arada Rosa simdiden yaz sezonu için Beyoglu’nun en büyük teras adresi Vento 1878’de yerini ayirdi bile.

Harlem mi? Istanbul mu?

Süzer Plaza ve S-Mall artik geçen seneki hareketliligine kavusmaya basladi. Mio, Margaux, Frederic’s ve Redroom S-Mall’un bel kemikleri.

Yilbasi gecceleri haricinde, çevremde bir partiden bu kadar çok bahsedildigini duymadim. Tabii ki adres Redroom’un meshur R&B partisi.

Redroom uzun süredir Aykut Gündüz’e emanet. Gökhan Yüzbasioglu gerçekten dinamik bir isime teslim etti Redroom’u. Gerçi Persembe geccesi nedendir bilinmez, Aykut biraz asik suratliydi. Fazla kurcalamadim nedenini, belki hatirlamak istemedigi bir seydir diye.

Redroom’a ne zaman bir Persembe geccesi girmeye çalissam, daha ilk saniyelerde kapida basliyor curcuna. Atmosferi yakindan görmek için içeride turlarken ‘Pardon, affedersiniz, özür dilerim, ben söyle geçebilir miyim?, bir saniye bir saniye, o benim elim sevgilin diger yanindaki’ demekten dilim kuruyor.

Eglenmeyi en iyi kim bilir derseniz, hiç sasmaz cevabim siyahiler. O gecce Redroom Harlem gibiydi. Içerisi zaten karanlik. Benim gibi iki kisinin rahat sigacagi bol pantolonlari, ilginç sapkalari, iri cüsseleri olmasa yanimda birisi var mi yok mu bilemeyecektim.

Eeee Istanbul’da bir R&B partisine bu kadar dis talep varsa, demek ki burada isler hakkini verilerek yapiliyor.

Geccede, nedense her gelisinde giristeki ayni masayi tercih eden Oktay Kaynarca, Mehmet Ertem, Umut Elçioglu, Ali Gürsoy, Kerem Tunçeri ve yerli Cameron Diaz’imiz Meral Kaplan gibi pek çok isim vardi.

Özellikle bogazli kazakla geldikten sonra haril haril üzerine daha rahat bir sey arayan Ozan Kaçmaz’in sonradan giydigi, tam geccenin konseptine uygun üstünü görmeliydiniz. Uygun bir de sapka olsa EMINEM ile sahneye çiksa yadirgamazdik herhalde.