İstanbul’da araç kundaklayan PKK’lılar yakalandı

istanbul'da gece yarısı araç kundaklayan 2 PKK yandaşı, güvenlik kameralarına yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı operasyonla Büyükçekmece ve Ümraniye'de araç yapma ve motolof kokteyli atma olaylarına karıştıkları iddia edilen 4 kişi yakalandı. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.


BÜYÜKÇEKMECE'DE OPERASYON

Büyükçekmece Esenyurt beldesinde ve Ümraniye'de PKK/Kongra-Gel sempatizanı olduğu öne sürülen iki kişinin halka ait mülk ve tesislere yönelik sabotaj ve kundaklama eylemleri hazırlığında olduğu belirlendi. Bunun üzerine İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nca Esenyurt beldesi Merkez Mahallesi'nde beş ayrı ekipten oluşan operasyon kuvveti görevlendirildi. Görevli devriyelerin takip ve kontrolleri sırasında yüzü kar maskeli iki şahsın ellerinde siyah bir çanta ile etrafı gözetleyerek şüpheli hareketlerde bulunduğu tespit edildi. Jandarma ekiplerinin şahıslara doğru yaklaşması üzerine şüpheliler ellerinde bulunan çantayı atarak kaçtı. Ancak şüpheliler Jandarma'nın yaptığı fiziki takiple yakalandı. Operasyonda ayrıca atılmaya hazır halde 6 adet molotof kokteyli ve bir adet 5 litrelik plastik bidon ele geçirildi.

Flash Animasyonu


GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce, olay mahallinde yapılan inceleme sonucunda bir aracın ön kaput kısmı üzerine yoğun şekilde benzin döküldüğü, şüpheli Mehmet G. ve Abdülbaki A.'nın aracı yakmak üzere oldukları belirlendi. Ayrıca güvenlik kameralarında yapılan incelemeler ve yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 31 Aralık 2007'de Büyükçekmece AKP Belde teşkilat binasının önünde bulunan parti otobüsünü yakmaya teşebbüs ettikleri iddia edilen şüphelilerin 5 Şubat'ta da Esenyurt'ta iki otomobili molotof atarak yakmak istedikleri belirlendi. Şüphelilerin ellerinin ve elbiselerinin de yoğun bir şekilde benzin koktuğu tespit edildi. Şüphelilerden Mehmet G.'nin terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyesi olmaktan sabıkası olduğu da ifade edildi.

ÜMRANİYE'DE OPERASYON

Jandarma'nın yaptığı diğer bir operasyonda ise Ümraniye Sarıgazi'de bir otomobili yakmaya çalışan PKK sempatizanı Ali Ç. Ve Ali K. Suçüstü yakalandı. Şüphelilerle beraber 3 adet motolof kokteyli de ele geçirildi. Şüphelilerin 6 Şubat tarihinde de Ümraniye Yenidoğan beldesinde otobüs yakma olayına karıştıkları belirlendi. Yakalanan Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı.

MİLLİYET