İstanbul’da basılan sahte 100 YTL’ler Antalya’da ele geçirildi

Antalya'da, bir kişinin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL ele geçirildi.

İstanbul’dan aldığı sahte paraları, bayram öncesi alışverişlerin çok olduğu yerlerde piyasaya sürmeye çalışan V.Ç.’nin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL’lik banknot ele geçirildi.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdülüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, alışveriş merkezleri ile vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. Kurban Bayramı nedeniyle oluşan alışveriş yoğunluğundan faydalanılarak piyasaya sürülmeye çalışılan sahte paralar polisin aldığı tedbir sayesinde ele geçirildi. Şahsın, sahte paraları İstanbul’dan aldıktan sonra Antalya’ya gelene kadar büyük bir kısmını İzmir olmak üzere 4 ilde piyasaya sürdüğü tespit edildi. Yakalan şahsın parayı piyasaya sürmek için genellikle oyuncakçı, kaset ve CD satış yerleri, eczaneleri, tercih ettiği belirtildi.

Yakalanan şahsın aracında yapılan kontrollerde bir adet gitar, iki adet oyuncak ayı, çeşitli parfümler, CD’ler ile birlikte eczanelerden alınan çeşitli ilaçlar ele geçirildi.

Polis, vatandaşlardan gerçeğinden güçlükle ayırt edilebilen ve seri numaraları farklı sahte paralara karşı dikkatli olmalarını istedi. Banknotların basıldığı matbaayı belirlemeye çalışan ekipler, sorgusu tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen V.Ç.’nin ifadesinden yola çıkılarak operasyonun genişletileceği belirtildi.