İstanbul’da hayat felç oldu

Meteoroloji yetkililerinin günler öncesinden haber verdiği soğuk ve yağışlı hava, İstanbul'da etkisini sürdürüyor.

Sabah saatlerinde kar yağışıyla başlayan yağışlar daha sonra tipi ve fırtınaya dönüştü. Kar yağışı ve fırtına trafikte görüş masafesinin düşmesine neden oldu. E- 5 karayolu ve bağlantılı yollarda yer yer aksamalar olmasına karşın genelde trafikte sıkışıklık yaşanmıyor. Yapılan uyarıları dikkate alan vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe çıkmadıkları ve toplu taşım araçlarını kullandıkları gözlenirken, duraklarda otobüs bekleyen vatandaşlar kar ve tipi nedeniyle zor anlar yaşadı. Bu arada, olumsuz hava koşulları E-5 karayolu üzerindeki trafik levhalarının zarar görmesine neden oldu. Uyarılara rağmen özel araçlarıyla trafiğe çıkan sürücülerin zincir takmadıkları gözlendi. Sabah saatlerinde kar yağışıyla başlayan ve daha sonraki saatlerde tipiye dönüşen yağış nedeniyle genelde vatandaşlar ev ve işyerlerinden çıkmadı. Otobüs bekleyen vatandaşlar fırtınadan korunmak için köprülerin altlarına sığındı.

Trafikte aksama yaşanmaması için yapılan tuzlama çalışmalarının yanısıra elektronik tabelalar yardımıyla da sürücüler uyarıldı. Atatürk havalimanında bekleyen uçakların üzerlerinin karla kaplandığı gözlendi.

Olumsuz hava koşullarının çarşamba akşamına kadar etkisini sürdürmesi beklenirken, İstanbul’ da ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.