İstanbul’da Nevruz hareketliliği başladı!

İstanbul'da Nevruz Kutlamaları'nın yapılacağı adres olan Kazlıçeşme Meydanı'nda polis ve jandarma yoğun güvenlik önlemi aldı.

Bir grubun toplu halde bölücübaşı lehine sloganlar atarak toplu giriş yapmak istemesi sırasında ise grupla polis arasında tartışma yaşandı.
Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı’nda Nevruz Kutlamaları için sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alındı. Binlerce polisin görev yaptığı Nevruz Kutlaması için jandarmalar da güvenlik tedbirlerine destek verdi. Erken saatlerden itibaren kutlama için alana gelen vatandaşlar, meydan girişinde aramadan geçirildi. Kutlamalar için otobüslerle gelen vatandaşlar 10. Yıl Caddesi araç trafiğine kapatıldığı için yürüyerek meydana girmek zorunda kaldı. Polis ekiplerinin meydana açılan diğer caddeleri de araç trafiğine kapattıkları gözlendi.

Bu arada kutlamalar için meydana yürüyen bazı şahısların bölücübaşı Abdullah Öcalan leyhine slogan attıkları görüldü. Bölücübaşı lehine sloganlar atarak alana toplu halde giriş yapmak isteyen grup üyeleri ile polis ekipleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı.