İstanbul’da Polis Haftası etkinlikleri

Polis Teşkilatı'nın 161. kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek olan etkinlikler sanatçı Selda Akkor ve modacı Faruk Saraç'ın katıldığı bir toplantı ile tanıtıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Kemal Hanlı, sanatçı Selda Akkor, modacı Faruk Saraç, “Huzurun için varım” klibini seslendiren Burçin Şen, söz ve müziği hazırlayan Ahmet Özden katıldı. Polis haftasında gerçekleştirilecek olan etkinlikleri anlatan Müdür Yardımcısı Hanlı, bu yılki kutlamalarda “Toplum destekli polis temasının işleneceğini” söyledi. Kutlamalar çerçevesinde 9 Nisan günü Harley Davidson, Vespa Clup’ten motorcuların ve Yunus timlerinin de katılacağı bir polis halk günü yürüyüşü yapılacağını kaydeden Hanlı bu yürüyüşün sonunda İstanbul Valisi Muammer Güler ile İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın Beyoğlu Yunus Tim’lerinin açılışını yapacağını belirtti. Hanlı, 03 Nisan – 10 Nisan 2006 tarihleri arasında devam edecek etkinlikler çerçevesinde, Boğaz Köprüsü’ne Türk Bayrağı ve Polis Flaması asılacağını kaydetti.

Söz ve Müziği Ahmet Özden’e ait olan ve Burçin Şen tarafından seslendirilen bir klip hazırlandığını kaydeden Hanlı, “Bu klipte kullanılan tüm görüntüler gerçek olaylardan alınmıştır.” dedi. Faruk Saraç’ın polis haftası etkinlikleri çerçevesinde 400 parçadan oluşan “Geçmişten günümüze polis” temalı koleksiyon hazırladığını dile getiren Hanlı bu koleksiyonun da İstanbul ve Ankara’da yapılacak defilelerle tanıtılacağını kaydetti.

Hafta nedeniyle hazırlanan reklam filminde Polis çocukları olan Türkan Şoray ve Uğur Dündar ile birlikte oynayan Selda Akkor, kendisinin de bir polis çocuğu olduğunu ifade ederek, böyle bir reklam filminde oynamaktan gurur duyduğunu söyledi. Hep polis olmayı hayal ettiğini aktaran Akkor, “Umarım ilerde bir projede polis rolünde oynarım.” dedi.

Burçin Şen’in seslendirdiği klipte emniyet Müdür yardımcısı İnci Aksoy ile birlikte rol alan polis çocukları İrem Akın ve Kaan Tüter de polis olmak istediklerini söyledi. Toplantı boyunca Burçin Şen’in yanından ayrılmayan küçük çocuklar sorulan sorulara verdikleri cevapla salonda bulunanlara eğlenceli anlar yaşattı.

Toplantıda, hafta nedeniyle hazırlanan “Huzurun için varım” klibi ve Uğur Dündar, Selda Akkor ve Türkan Şoray’ın rol aldığı reklam filmi gösterildi. Bilgilendirme toplantısına katılacakları açıklanan Uğur Dündar ve Türkan Şoray, toplantıya katılmadı.