İstanbul’daki patlamayı TAK üstlendi

İstanbul'da dün akşam Kocamustafapaşa İETT otobüslerinin son durağında bir çöp konteynerinde meydana gelen patlamayı, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) üstlendi.

PKK yanlısı yayınlarıyla tanınan ‘www.kurdishinfo.com’ adresli haber sitesi, TAK’ın Kocamustafapaşa Meydanı’ndaki bombalı saldırının kendilerine bağlı timleri tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Kocamustafapaşa’daki patlamanın sadece bir uyarı olduğunun belirtildiği açıklamada TAK, şu görüşlere yer verdi: “İstanbul’da yapılan bu eylem örgütümüze bağlı olan ‘Gurze Rûstem Birliği’ tarafından gerçekleştirilmiştir. Sömürgeci ve Faşist Türk devleti son günlerde halkımıza yönelik katliamcı saldırılarını artırmış, imha siyasetini resmi devlet politikası olarak devreye sokmuştur. Halkımızın savunma ve saldırı gücü konumunda olan örgütümüz TAK, bu gelişmeleri yakından takip ediyor, bu faşizan politikaları hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi belirtiyoruz. Bu anlamda halkımızın sahipsiz olmadığını bir kez daha kamuoyuna ilan ediyoruz. Kürt halkı ne dün ne de bugün savunmasız kalmayacaktır.”

Kürtlere yönelik gerçekleştirilen her saldırının daha şiddetli eylemlerle anında cevap verileceğini dile getiren yasadışı örgüt TAK, “Bu defa sadece mal değil can da yakmaya başlayacağız. Eylemlerimizle Türkiye’yi cehenneme çevireceğiz. Eylem timlerimizin Kocamustafapaşa’da gerçekleştirdiği bombalı eylem sadece uyarı niteliğini taşıyor.” ifadelerine yer verdi.