İstanbullular’a E-5 Karayolu’nda geçici kapama uyarısı

Maltepe Köprüsü'nde yapılacak olan köprü çalışmaları nedeniyle E-5 karayolunda, 21 Ocak Cumartesi günü saat 23:00'dan Pazar günü saat 15:00'a kadar bazı yollarda daralma ve geçici kapamalar yapılacağı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Maltepe Köprüsü’nde yapılacak olan köprü imalatı nedeniyle E-5 karayolunda, 21 Ocak Cumartesi günü saat 23:00’dan, 22 Ocak Pazar günü saat 15:00’a kadar bazı yollarda daralma ve geçici kapamaların yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafiği rahatlatmak için sürüdürdüğü çalışmalar kapsamında bazı yollarda inşaat nedeniyle daralma ve geçici kapamalar yapıldığı ifade edildi. Açıklamada, Maltepe ve çevresinde trafiği rahatlatma amacıyla E-5- Maltepe Köprüsü’nde yapılacak olan köprü imalatı nedeniyle, E-5 karayolunda 21 Ocak Cumartesi günü İzmit-Kadıköy yönünde, 22 Ocak Pazar günü ise Kadıköy- İzmit yönünde şerit aktarması yapılacağı bildirildi. Açıklamada, çalışmaların yapılacağı süre boyunca, sürücüler uyarılarak, “Sürücülerin inşaat sahası çevresinde dikkatli olmaları, işaret ve işaretlere uymaları trafik emniyeti açısından önemlidir.” denildi.