İşte AK Parti’de yeri garanti olan o adaylar

AK Parti'nin temayül yoklamaları devam ediyor. İşte hükümetin adayları...

AK Parti’de yerel seçimler öncesi temayül yoklamaları devam ederken bazı isimler de netleşmeye başladı. Başbakan  Erdoğan’ın kabinede de revizyona gidebileceğinin bilinmesinin ardından ortaya atılan isimler gün geçtikçe daha da netlik kazanıyor.

İstanbul'da Kadir Topbaş, Ankara'da Melih Gökçek, Kayseri'de Mehmet Özhaseki, İzmir'de Binali Yıldırım, Manisa'da Hüseyin Tanrıverdi, Erzurum'da Recep Akdağ, Şanlıurfa'da Eşref Fakıbaba AK Parti’de yeri kesinleşen isimlerin başında geliyor.

GÖKÇEK’İN ARKASINDA KAMUOYU VAR!

Hüseyin Çelik’in Melih Gökçek için “ kıyamete kadar belediye başkanı kalmayacaktır” sözlerinin ardından AK Parti’de Gökçek’in ismi çizildi yorumları yapılsa da kamuoyu araştırmaları Melih Gökçek’in Ankara’da ki yerini garanti etti. Ankara adaylığı konusunda Ali Babacan’ın ismi ön plana çıkıyordu.

AK PARTİ’NİN İZMİR’DEKİ EN BÜYÜK KOZU BİNALİ YILDIRIM

İzmir’i de CHP’nin elinden alma planları yapan AK Parti en güçlü isimlerinden biri olan Binali Yıldırım’ı aday göstermeye hazırlanıyor. Binali Yıldırım’ın İzmir adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.  AK Parti’nin en başarılı Belediye Başkanlarından olan Mehmet Özhaseki’nin de koltuğu sağlam… Manisa'da ise Hüseyin Tanrıverdi, Erzurum'da Recep Akdağ, Şanlıurfa'da Eşref Fakıbaba AK Parti’nin kesin aday göstereceği isimler arasında…

AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM RAPORU ERDOĞAN’A SUNULDU

AK Parti eski büyükşehirlerden başlayarak yapılan değerlendirmeler ışığında, kamuoyu yoklamaları, performans karneleri, temayül yoklamaları, vekil, akademisyen ve kanaat önderlerinin görüşleriyle raporlar hazırladı. Ve hazırlanan bu raporlar Başbakan Erdoğan’a da sunuldu.


ROTAHABER