İşte Alex ve Aurelio’nun açıklamaları

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcuları Alex De Souza ve Mehmet Aurelio, aralarında bir anlaşmazlığın olmadığını söylediler.

)-Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcuları Alex De Souza ve Mehmet Aurelio, son dönemlerde aralarında sorunlar olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak takımın akşam idmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.
Mehmet Aurelio, tesislere geldiğinde bu haberle karşılaştığını ve çok şaşırdığını söyledi. Aurelio, Alex’le aralarında sorun olduğu yönündeki haberlerle ilgili olarak, şunları söyledi: “Alex benim çok yakın bir arkadaşım. Saha içinde de bu arkadaşlığımızı gösterip Fenerbahçe için elimizden geleni yapıyoruz. Bu haberlere çok üzüldük. Hiçbir şekilde bir anlaşmazlığımız yok. Tam tersine Alex’le çok iyi anlaşıyoruz. Fenerbahçe’nin başarısı için ter döküyoruz. Bu haberlerin hiçbir şekilde doğruluk payı yok. Takımda neden yedek kaldığımı bana sormanız biraz acayip. Biz profesyonel oyuncularız. Takımın başarısı için çalışırız. Teknik direktörümüz Zico uygun gördüğü taktirde ben de önümüzdeki maçlarda forma giyeceğim. Elbette ileriki maçlarda oynamak istiyorum.”

Alex De Souza da söz konusu haberlere ilişkin söyleyecek fazla bir şey bulamadığını belirterek, bu tür haberlerin artık kendisini çok sıktığını söyledi. Alex, “Daha önce antrenörümüz Daum iken bu tip haberler Pierre van Hooijdonk için yapılıyordu. Şimdi teknik direktörümüz Zico ve benim ardından da Aurelio ile aramdaki ilişki için bu tip haberler yapılıyor. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Komik haberlerden artık sıkıldım. Geldiğimden beri aynı şeyler oluyor. Komik haberlerin başrolünde olmaktan artık yoruldum. Başka söyleyecek bir şeyim yok.” şeklinde konuştu.