İşte Cumhurbaşkanlığı stratejisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarını uyardı.

2007’nin ilk MKYK’sını toplayan Başbakan Erdoğan kurmaylarıyla 4 saat görüştü. Parti yönetiminin gündeminde son gelişmeler özelinde, Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler vardı.

Başkent’in değişmeyen gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen Başbakan Erdoğan, kurmaylarına sakin olun çağrısında bulundu. Başbakan “Köşk seçimiyle ilgili kurulan tuzağa düşmeyeceğiz” dedi
Başbakan Erdoğan MKYK üyelerine ‘Bizim için köşk seçimi önemli değil, Türkiye’nin geleceği daha önemli. Köşk seçimini genel seçim havasına sokmak isteyenler var ama bu tuzağa düşmeyeceğiz’’ dedi

Çankaya ile ilgili stratejilerini belirlediklerini de söyleyen Başbakan Özne’yi yani Cumhurbaşkanı adaylarını Nisan ayından önce açıklamayacaklarını tekrarladı. Başbakan, “Cumhurbaşkanlığı için gerekirse bir kardeşimizi öneririz olur biter” dedi.

AK Parti, genel seçimlere 11 ay kala, seçim politikasını da oluşturmaya başladı. AK Parti kalan sürede tanıtıma büyük ağırlık verecek. Medya Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Arge birimlerine talimat veren Başbakan, özellikle sosyal politikalarının vatandaşlara daha iyi anlatılmasını istedi.