İşte İstanbul’un 3 günlük hava tahmini

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdür Vekili Ergün Güler, kentte önümüzdeki 3 gün yağış beklenmediğini bildirdi.

Güler, İstanbul’un Boğaz kesimi ve Anadolu Yakası ile Bursa, Kocaeli, Yalova ve Sakarya’da sağanak yağışlar görüldüğünü ifade eden Güler, saat 15.00’te yapılan ölçümlere göre, metre kareye Şile’de 8, Pendik’te 6, Göztepe’de 3, Sarıyer’de 0.2 kilogram yağış düştüğünü kaydetti.

Güler, yağışla birlikte kuvvetli rüzgarın da etkisiyle hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak 21 dereceye düştüğünü, İstanbul’da dün 30 derece olan en yüksek hava sıcaklığının bugün 25 derece olarak ölçüldüğünü bildirdi.

İstanbul’da önümüzdeki 3 gün yağış beklenmediğini belirten Güler, yarın en düşük 18, en yüksek 29 derece olması beklenen hava sıcaklığının, 15 Temmuz Pazar günü en düşük 19, en yüksek 30 derece, 16 Temmuz Pazartesi günü ise en düşük 20, en yüksek 30 derece olarak tahmin edildiğini kaydetti.

Güler, yarın ve 15 Temmuz Pazar günü havanın parçalı bulutlu, 16 Temmuz Pazartesi günü ise açık ve az bulutlu geçmesini beklediklerini ifade etti.

Hava sıcaklığının hafta sonunda mevsim normalleri civarında seyretmesini beklediklerini bildiren Güler, 17 Temmuz Salı gününden itibaren ise 2-3 derece artışla 33 dereceye yükselerek mevsim normallerinin üzerine çıkacağını tahmin ettiklerini kaydetti.