İşte İzmir’deki büyük fark!

AK Parti'nin çok tartışılan İzmir mitingi ve Cumhuriyet mitingi karşılaştırıldı.

Cumhuriyet mitinginde yüz binlerce kişinin toplandığı İzmir Gündoğdu Meydanı'nda önceki gün AK Parti'nin düzenlediği miting, katılım konusundaki tartışmaları da beraberinde getirdi. AK Parti'liler alanda 140 bin kişinin bulunduğu iddia ederken CHP'liler 10 bin kişi olduğunu savundu. MHP'li yöneticiler de AK Parti'nin, İzmir mitingine kent dışından yaklaşık 500 araçla insan taşıdığını tespit ettiklerini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir'in ilçelerinden 45 kişilik 800 otobüsle 30 kişilik 600 midibüsü ücretsiz kaldırdıklarını söyledi. Şengül, "Bunun dışında katılımcıların çoğu kendileri otobüs kiralayarak geldi. Alanda 140 bin kişi vardı. İzmir'de beş yılda üç miting yaptık, en coşkulusu ve en kalabalığı buydu. Bizim mitingin ardından hiçbir siyasi parti Gündoğdu'ya çıkmaya cesaret edemeyecek. Korkudan miting yapamıyorlar" dedi.

CHP: AK PARTİ GÖZ BOYADI

Eski CHP İzmir İl Başkanı Selçuk Ayhan da, AK Parti'nin köy muhtarlarına "Araçları gönderiyoruz, doldurun getirin" diye baskı yaptığını öne sürdü. Ayhan, "AK Parti göz boyadı. Psikolojik üstünlük sağlamak için trilyonlar harcadı. Mitingde serinleticiler, şemsiyeler, yamaç paraşütleri dahil her şey vardı, ama İzmirli yoktu. AK Parti İzmir'de üçüncü parti. CHP'nin İzmir'de miting kararı almadığını bildikleri için böyle konuşmaya cesaret ediyorlar. CHP İzmir'deki gücünü biliyor, Orta Anadolu'da daha da güçlenmek adına seçim stratejisi planladık" diye konuştu.

MHP: BİNDİRİLMİŞ KITALARLA MEYDANI DOLDURDULAR

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "AK Parti'nin mitingi tam bir fiyasko. AK Parti, bindirilmiş kıtalarla alanı doldurdu. Balıkesir, Aydın, Manisa başta olmak üzere birçok ilin plakalarını taşıyan araçlar miting alanına insan taşıdı. İzmir mitingi için Ege Bölgesi'nde partililer seferber edildi" dedi.

Toplantıda barkovizyondan da AK Parti mitingine kent dışından insan taşıyan araçların görüntüleri gösterildi.