İşte Ufuk Özkan’ın oynayacağı yeni dizi!

Geniş Aile ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizilerinin başrolünde oynayan Ufuk Özkan'ın yeni dizisi belli oldu.

NTC Medya’nın yapımcılığını üstlendiği eski yeşilçam filmleri tadında sımsıcak bir aile komedisi "Aile İşi", çok yakında izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda Avrupa Yakası, Yalan Dünya gibi reyting rekorları kırmış bir çok dizinin yönetmenliğini üstelenen Jale Atabey oturuyor.

Dizinin cast çalışmalarına son sürat devam eden NTC Medya  bu yepyeni dizisi için ünlü oyuncu Ufuk Özkan ile el sıkıştı.

Ufuk Özkan, eski Türk filmlerini aratmayacak bu dizi için kendisine teklif geldiğinde çok sevindiğini,  dizinin hem güldürerek, hem de hüzünlendirerek izleyicinin kendisini dizinin içinde hissedeceğini belirtti.

Ufuk Özkan: Geniş Aile ile adam oldum

Ufuk Özkan, bir gazeteye verdiği röportajda çok özel açıklamalar yaptı:

Sizin için komedyen tabiri yapmak doğru olur mu, hep bu rollerle akıldasınız çünkü?

Bunu söylemek haddim değil. Yaşım 40. Kendimi komedi alanında kanıtlamış olabilirim. Elime geçen fırsatı iyi değerlendirdim. Komedyen demeyelim ama komedi alanında tercih edilen birisi olmak beni mutlu ediyor.

Hep komedi rollerinin gelmesinden rahatsız olmadığınızı söylemişsiniz?

Tabii ters köşe bir şey oynamak isterim. Ama bak bizim çocuk bunu da yapabiliyormuş diye değil. Kendimi de başka bir şeyde görmek isterim. Benim şöyle bir lüksüm yok, daha önce komedi oynadım bir daha komedi gelirse oynamam gibi. Bir sorumluluğum var. Bir ailem var. İnsanlar beni tercih ediyorsa komedide bu beni mutlu eder.

Oynadığınız karakterler gerçek kişiliğiniz ile zıtlıklar oluşturuyor mu?

Daha içe kapanık, daha sakin, daha yalnız, ailemle beraber daha kapalı yaşayan, sosyal hayatı pek olmayan, genellikle işten eve evden işe ya da evden dışarıya aile ile beraber yemek yemeye kurulu bir yaşantım var. Bir kere beni gören anne ile kız o anki refleksle karşı tarafa geçmişlerdi. Cevahir'i biliyorsunuz, yerinde durmayan aklı hinliklerle dolu olan biri. Ben sette başka biri oluyorum aslında.

Bu yapımın diğerleri arasında sizin açınızdan farkı ne?

Herhalde 10 tane dizi çekmişimdir. Geniş Aile ile adam olduk diyebiliriz. Bundan kastım komedide tercih edilen başarılı oyuncular arasında gençlerden serpiştirilen biri oldum. Bundan sonra ondan çok daha iyi işler yapacaksam da hiçbir şeyin ilki unutulamaz. Geniş Aile benim ilk evladım ya da ilk aşkım. Bunlar unutulmayacak.