İşte Van Gaal skor yorumu!

UEFA Kupasında turu geçen taraf olan Hollanda ekibnde Şota turu geçtikleri için mutlu olduklarını söyledi.

”Fenerbahçe gerçekten özellikle ilk yarıda oynadığı futbol ve attığı iki golle tura yakın taraftı. Ancak biz ikinci yarıya çok iyi başladık. Rakimibizde tecrübeli oyuncular vardı ama aynı zamanda eksikleride bulunuyordu. Kalede örneğin Rüştü yoktu. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum.”

Bu arada Fenerbahçeli futbolculardan Kezman ise kaçan tur nedeniyle üzgün olduklarını belirtti. Karşılaşma sonrası koridorda resim çerçevelerini kıran sırp futbolcunun elini bandajladığı görüdü.

VAN GAAL: ”ÜMİDİMİZİ HİÇ YİTİRMEDİK”

Öte yandan ıÜüAlkmaar Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Fenerbahçe karşısında maçın ikinci yarısındaki baskılı oyunlarıyla 2-0’dan 2-2’lik beraberliği yakaladıklarını kaydederek, ”İkinci yarıda sahada sadece AZ Alkmaar vardı” dedi.

Van Gaal, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ilk yarıda Fenerbahçe karşısında iyi olmalarına rağmen yaptıkları pas hatalarının neticesinde gelişen kontrataklardan goller yediklerini belirtti.

Maçta 2-0 yenik duruma düştükten sonra ümitlerini yitirmediklerini ve tura inanmaya devam ettiklerini ifade eden Van Gaal, ”İkinci yarıda sahada sadece bir takım vardı o da AZ Alkmaar’dı. Kalemizde pozisyonlar gördük ama sahada ikinci yarı sadece AZ vardı” dedi.

İstanbul’daki 3-3 biten maçtan farklı bir taktikle oynamadıklarını anlatan Van Gaal, şunları kaydetti: ”Fenerbahçe’ye karşı İstanbul’daki taktikten farklı oynamadık. Aynı taktikle çıktık. Fenerbahçe bugün bize karşı daha dirençli çıktı. Türkiye’deki maçta da aynı durumla karşılaştık ama bugünkü maçta, özellikle 1. yarıda iki hafta önceki formumuz olsa daha değişik durumlar olabilirdi. Gereğinden fazla top kaybı yaşadık. Fenerbahçe kontratağa çıktı 1. ve 2. golleri attı. Bu bölümde bile Fenerbahçe fazla çıkamıyordu biz baskılı oynuyorduk. Şota elinden geleni yaptı. 90 dakika boyunca sahada kalmasını beklemiyordum. Savaştı… Molhoek maçın başında sakatlandı orada bir problem yaşadık.’