İstikbal’den 1 milyon liralık bağış

İstikbal Mobilya, Kimse Yok Mu Derneği'ne 1 milyon liralık bağış yaptı

Boydak Holding bünyesinde mobilya üretimi yapan İstikbal Mobilya, Kimse Yok Mu Derneği ile yaptığı protokol çerçevesinde 1 milyon liralık bağış yaptı. Kimse Yok Mu’nun çağrısına kulak veren İstikbal, derneğin talepleri doğrultusunda 1 milyon lira değerinde 6 bin adet farklı ürün çeşitlerinden eşyalar verecek.

Boydak Holding binasında düzenlenen protokol imza törenine Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boydak, İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak ile Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara, Kimse Yok Mu Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Abdurrahman Haskaraman katıldı. İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak ile Dernek Genel Başkanı Mehmet Özkara, iki kurum arasında yapılan anlaşmanın protokol metnine imza attı. Yapılan anlaşma çerçevesinde İstikbal Mobilya, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere derneği 1 milyon liralık bağışta bulundu. Bu çerçevede derneğe İstikbal Mobilya 6 bin adet farklı ürün teslim edecek.

İmza töreni sırasında konuşan Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara, Boydak ailesine teşekkür ederek, yapılan anlaşmanın maddi boyutu kadar manevi olarak da önemli bir boyutta olduğunu ifade etti. Boydak ailesine teşekkür eden Özkara, uluslararası yardım çalışmalarında bulunan dünyaca bilinen kuruluşların Kimse Yok Mu Derneği’nin çalışmasını yakından takip ettiğini dile getirerek, şöyle konuştu: “Bize hep soruyorlar. Siz yardımlar noktasında insanları nasıl bir araya getiriyorsunuz ve bu kadar yardımda bulunuyorsunuz. Biz onların bu sorusuna ise şu cevabı veriyoruz. ‘Bizim üyelerimiz, bizim derneğe yardımda bulunan insanlarımız, işadamlarımız yapılan yardımın her aşamasında birebir içinde bulunuyorlar. Görüyorlar. Bu çalışma bizim için büyük önem taşıyor’ diyoruz.”

Özkara, yardım yapan insanlarla görüştüklerinde de ilginç cevaplar aldıklarını ifade ederek, “İnsanlarımız, yaptıkları yardımlardan sonra evlerinde, ailelerinde huzur, mutluluk bulduklarını söylüyorlar. Bunu duyunca bizlerde seviniyoruz. Demek ki, insanlarımız yaptıkları yardımların bereketini, manevi boyutunu bir şekilde alıyorlar. Biz onların bu yardımları içinde teşekkür ediyoruz.” dedi.

Memduh Boydak, Kimse Yok Mu Derneğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirtti. Boydak, yapılan anlaşma çerçevesinde İstikbal Mobilya’nın, derneğe yardıma muhtaç insanlara ulaştırılmak üzere 1 milyon lira değerinde 6 bin adet farklı ürün bağışı yapacaklarını ifade etti. Memduh Boydak, kurumsal yapı anlamında derneğin çalışmalarının hız kazandığını ve bu süreçte kendilerinin de daha önce yaptıkları desteklerini artırarak sürdüreceklerini sözlerine ekledi. Mehmet Özkara, derneğe yaptıkları yardımlardan dolayı Memduh Boydak7a teşekkür plaketi verdi.