İstiklal Caddesi’nde 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Beyoğlu'nda başladı.

Sarıyer Belediyesi’nin bu yıl 5.’sini organize ettiği etkinlik çerçevesinde Türkiye’ye gelen çocuklar, İstiklal Caddesi’nde bando eşliğinde yürüdü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 5.’si düzenlenen Sarıyer Belediyesi 5. Uluslararası Çocuk Şenliği, İstiklal Caddesi’ndeki kortej yürüyüşü ile başladı. Azerbaycan, Gürcistan, Güney Kore başta olmak üzere birçok ülkeden gelen yaklaşık 250 çocuk ile Sarıyerli çocuklar, sabah saatlerinde Galatasaray Meydanı’nda toplandı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı etkinlikte çocuklar bando eşliğinde İstiklal Caddesi üzerinde yürüdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Taksim’de son buldu.

Yenilenen Atatürk Anıtı’na çelenk konulup saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Anıt önünde açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 23 Nisan’ın önemine değindi. Türk dünyası başta olmak üzere ülke dışından gelen çok sayıda öğrenci ile 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayacaklarını belirten Genç, Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesini konuk öğrencilere anlatacaklarını ifade etti.