Istiklal gazisi Ömer Küyük Ankara’ya tedavi için gitti

ÇORUM - Çorum'un Iskilip Ilçesi'ne bagli Çatkara Köyü'nde yasayan 106 yasindaki Ömer Küyük, yatmakta oldugu hastaneden Ankara GATA Hastanesi'ne sevk edildi.

Son günlerde saglik problemleri yasayan Ömer Küyük, rahatsizligi nedeniyle önceki haftalarda iki kez oglu Hüseyin Küyük tarafindan Iskilip Devlet Hastanesi’ne kaldirilmisti. Buradan da Iskilip Jandarma Bölük Komutanligi ekipleri refakatinde Çorum Devlet Hastanesi’ne kaldirilan Küyük, Ankara GATA Hastanesi’ne sevk edildi. Çorum’da Dr. Inanç Özel tarafindan muayene edilen Istiklal Gazisi Ömer Küyük’ün tetkiklerde grip nedeniyle halsiz düstügü belirlendi.

Dr. Inanç Özel, Gazi Küyük’ün sagliginda ciddi bir durumun olmadigini belirterek, “Gazimizin saglik durumu gayet iyi, grip nedeniyle halsiz düsmüs, gerekli müdahaleler yapildi. Dinlenmesi için Intaniye Servisi’nde misafir ettik” dedi. Bir süre önce de Cumhuriyet Bayrami nedeniyle Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer tarafindan Ankara’ya davet edilen Istiklal Gazisi Ömer Küyük, yakalandigi grip nedeniyle halsiz düstügü için Ankara’ya da gidememisti.

Halen hayatta olan 3 Istiklal Savasi Gazisi’nden biri olan Ömer Küyük’ün 8 çocugundan 36 toruna sahip bulunuyor.

Su an Türkiye’de yasayan 3 gazi Eskisehirli Yakup Satar (110), Konyali Veysel Turan (105) ve 106 yasindaki Çorumlu Ömer Küyük. 2 yil önce öldügü gerekçesiyle maasi kesilen 106 yasindaki gazi Ömer Küyük, yasadigini ispat etmis ve maasini almaya devam etmisti.

Balkan Harbi, Dumlupinar ve Sakarya Savaslari’nda yer alan Ömer Küyük, Iskilip’in Çatkara Köyü’nde ailesiyle birlikte yasiyor.