İstiklâl Marşı’nı en güzel imam hatipliler okudu

Uşak'ta İstiklâl Marşı'nın kabulünün 85. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen marşı güzel okuma yarışmasında birinciliği Uşak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Akıner aldı.

Uşak Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi salonunda düzenlenen yarışmaya Karahallı Veyis Turan Çok Programlı Lisesi’nden Dilek Özdemir, Ulubey İmam Hatip Lisesi’nden Yıldırım ve Kara, Sait Sabri Ağaoğlu Lisesi’nden Orkun Bayer ve Hilal Kartal, Sivaslı Çok Programlı Lisesi’nden Nazan Küçük ve Recep Peker, Uşak İmam Hatip Lisesi’nden Ali Akıner, Eşme Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Lisesi’nden Hanım Diker ve Şahin Aygün, Banaz Şehit Tuncay Durmuş Çok Programlı Lisesi’nden Çelik katıldı.

Programda konuşan Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklâl Marşı’nın büyük bir milleti asırlarca ayakta tutacak kadar sağlam, derin ve tarihî mısralarla örüldüğünü söyledi. Düzgün, “İstiklâl Marşı adeta Kurtuluş Savaşı’nda kazanılan zaferin bir tacı olmuştur.” dedi. Daha sonra Uşak Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, birinci olan Ali Akıner’in ödülünü verdi.

Kendisinin de İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışmasına katıldığını hatırlatan Aksalman, dereceye giremediği için çok üzüldüğünü belirtti ve Akıner’in marşı tekrar okumasını istedi.