Istinat duvari otomobillerin üstüne çöktü

ISTANBUL - Basaksehir'de yogun yagmur nedeniyle bir villaya ait istinat duvari park halindeki otomobillerin üzerine çöktü.

Küçükçekmece Basaksehir 4.Etap 2. Kisim’ da bulunan bir villanin istinat duvari, yogun yagmur nedeniyle, I/13 numarali villanin önünde park halindeki 3 otomobilin üstüne çöktü. Beton kaliplarinin altinda kalan otomobillerden birisi kullanilamaz hale gelirken 2 otomobilde ise büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Çökme aninda araçlarin içinde kimsenin bulunmamasi muhtemel bir faciayi önledi. Otomobillerin sahibi oldugu ögrenilen Namik Misilli, çökmeden, villalari insa eden KIPTAS’i sorumlu tuttu. Istinat duvarlarinin bastan savma yapildigini iddia eden Misilli, “Duvarlar ilk yapildiginda çöküyordu. Bir de komsular duvarin üstüne duvar yapinca çöktü. Benim, oglumun ve gelinimin otomobilleriydi bunlar. Kullanilamaz hale geldiler.” diye tepki gösterdi.

Itfaiye ekipleri olay yerinde olasi bir çökmeye karsi güvenlik önlemi aldi. Beton bloklarin altinda kalan otomobillerin etrafina güvenlik seridi çekildi.