İSU internet sitesinden ödeme kolaylığı sağlıyor

Kocaeli geneline arıtılmış içme suyu ve sağlıklı altyapı hizmeti veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinden abonelerine ödeme kolaylıkları sağlıyor.

Kocaeli geneline arıtılmış içme suyu ve sağlıklı altyapı hizmeti veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinden abonelerine ödeme kolaylıkları sağlıyor. Kurum, internet sitesinden sanal tahsilat işlemini geliştirerek artık tüm fatura ve borçlar ile sayaç açma bedeli tahsilatına da başladı.

    İSU Genel Müdürlüğü, il genelinde bulunan 12 ilçe şubesi ile 645 bin aboneye hizmet veriyor. Kurum, mevcut durumda fatura ve borç tahsilatlarını Genel Müdürlük ile ilçe şubelerinde yer alan veznelerin yanı sıra bankalar ve resmi www.isu.gov.tr adresinden dönemsel ile ara tahakkuk tahsilatı yapıyor.

    Bilişim ve iletişim teknolojisinde yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden Kurum, internet sitesinden yapılan sanal tahsilat işlemini geliştirdi. Kurumun Mali Hizmetler ile Bilgi İşlem Daire Başkanlıklarının ortak çalışması ile artık abonelere vadesi geçmiş genel ve dönemsel tüm borçlar, vadesi geçmiş tüm taksitler, muaccel borç ile sayaç açma ücreti, kurum veznelerine gitmeden, resmi internet sitesinden ödeme imkanı sağlandı.

    SAYAÇ AÇMA İLK RESMİ İŞ GÜNÜ YAPILACAK

    Aboneler, kurumun www.isu.gov.tr internet adresinden üye oldukları gibi üye olmadan da ‘Taksit Tahsilatı’, ‘Muaccel Tahsilatı’ ve ‘Açma Ücreti Tahsilatı’nı banka hesap kartı veya kredi kartları ile ödeme yapabilecek. Ancak, çeşitli nedenlerle suyu kesilen aboneler, vadesi geçmiş tüm borçlarını ödedikten sonra açma ücretinin ödemesini yapabilecek. Mesai saatleri dışı ile hafta sonu yapılan ödemelere ait açma işlemi ise ilk resmi iş günü yapılacak. İSU Genel Müdürlüğü’nün sağladığı ödeme kolaylığı ile birlikte abonelerin zaman ve maddi kaybının önüne geçilmesi sağlandı.