İsviçre’den 3 kupa ile döndü

İsviçre'de düzenlenen Dünya Karate Şampiyonasına katılan Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı sporcusu Abdülkadir Kara, müsabakalarda 3 kupa kazandı.

İsviçre’de düzenlenen Dünya Karate Şampiyonasına katılan Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı sporcusu Abdülkadir Kara, müsabakalarda 3 kupa kazandı.

Türk Mili Takımı’nın davetlisi olarak, İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’na katılan Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı sporcusu Abdülkadir Kara, karşılaşmalada 3 kupa birden kazanarak Of’a döndü.

Daha öncede bir çok başarılara imza atan Kara, İsviçre’de Büyükler 60 kiloda ve gençler 61 kiloda şampiyonluk yaşarken U21 68 kiloda ise 3. oldu. Of ‘a döndükten sonra kupaları ile birlikte Of Belediye Başkanı Murat Saral’ı ziyaret eden Kara, başarılarını ailesine borçlu olduğunu söyledi.

Başta kardeşi olmak üzere bu kupalarını engelli kardeşlerine hediye ettiğini belirten Kara, “Bu turnuvalara hazırlanmamda ailemin ve Salih Doğan hocamın çok büyük emekleri oldu. Onlara teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Murat Saral’a çok teşekkür ediyorum. Bana güvenerek İsviçre’ye gidebilmemi ve turnuvaya katılmamı sağladı. Güvenlerini boşa çıkarmadığım için çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Milli sporcu Abdülkadir Kara’yı kabul eden Of Belediye Başkanı Murat Saral ise yaptığı açıklamada, “Abdülkadir kardeşimiz katıldığı her turnuvada ilimizi, ilçemizi ve belediyemizi başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Kendisi ile gurur duyuyoruz. O başardığı sürece biz ona destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu güzel başarıları elde etmeye devam edecek. Kendisini yürekten kutluyorum.” diye konuştu.