Isviçre iste böyle yalanladi

ISTANBUL - Olayli Türkiye-Isviçre maçi ile ilgili Futbol Federasyonu basina çok önemli görüntüler dagitti. Iste Federasyonunun kamerasindan maç öncesi ve maç sirasinda yasananlar.

Basinla paylasilan kaset, teknik direktör Fatih Terim’in oyuncularina yönelik, ”Sizi sinirlendirmeye çalisacaklar. Üstünüze gelseler bile siz sakin olun” seklindeki uyari konusmasi, maçin devre arasi sonrasi sahaya tekrar çikarken oyuncular arasindaki samimi hareketler ve milli takim psikologu Prof. Dr. Acar Baltas’in

oyuncularla yaptigi konusmalari içeriyor.

ISTE VIDEO GÖRÜNTÜLERDEKI DIYALOGLAR

Görüntülerde , maçta olaylarin fitili ateslemekle suçlanan Fatih Terim ve Emre Belözoglu’nun devre arasindaki açiklamalari yeraliyor.

Fatih Terim, iddia edildigi gibi oyuncularini kiskirtmiyor aksine sakin olmalari için uyariyor. Terim ayni sekildeki uyarilarina devre arasinda da devam ediyor.

FIFA nin olaylari baslatmak ile suçladigi için savunmasini istedigi Emre ise devre arasinda cenilmence hareketleri ile dikkat çekiyor. Emre ikinci yari öncesinde sahaya çikarken Isviçre li Barnetta ile sakalasiyor.

Maçtan önce ve devre arasinda Fatih Terim ile birlikte bütün oyuncularin sakin oldugu görülüyor. Kiskirtici bir tavir sergilemek ile suçlanan Terim aksine oyuncularini sari kart bile görmemeleri için uyariyor.

Ve mç ile ilgili çarpici bir görüntü daha…. Takimlar ikinci yari için sahaya çikarken Isviçre li Frei ilk yarida yasananlar için Milli takimlar idari koordinatörü Sükrü Hanedar dan özür diliyor.

Soyunma odasi koridorlarinda kaydedilen bu görüntüler disinda güvenlik kameralarinin kaydettigi görüntülerde de durumun sakin oldugu görülüyor.

Bütün bu görüntüler maçin zannedildigi gibi gergin bir ortamda oynanmadigini, Fatih Terim’den futbolculara kadar herkesin sagduyulu bir sekilde davrandigini gösteriyor. Simdi Futbol Federasyonu bugün ilk kez ortaya çikardigi bu kaset ile FIFA da hakkini arayacak.