İşyeri sahibine kızan kıracı tepkisini ilanla gösterdi

Kiracı ile işyeri sahibi arasındaki polemiklere bir yenisi daha eklendi.

İşyerini boşaltan kiracı camekana, “Tavanından bir parmak su akarken, 2 aydır elektriği kesikken utanmadan kira isteyen ve icraya veren dükkan sahibi yüzünden dükkanı boşaltıyoruz” yazısını yazdı. Olay üzerine işyerine avukatla birlikte gelen dükkan sahibi N.G, avukatının, metinde isim yeralmadığı için dava açılamayacağını vurgulaması üzerine hayal kırıklığı yaşadı.
Bursa merkeze bağlı Osmangazi ilçesi Ulu Mahalle’de bir dükkanda endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren Ali Cengiz Çobanoğlu isimli kiracı, herkesin ilgisini çeken ve ibret niteliği taşıyan “Bu dükkanı neden boşaltıyoruz” başlıklı metinde, dükkanı boşaltma nedenlerini tek tek sıraladı. Dükkana 3 bin YTL’lik masraf yaptığını, halen yapılması gereken masrafları olduğunu anlatan Çobanoğlu, dükkanın camına yazdığı ilanda; “İki katlı binada, alt katta, yağmur yağdığında şemsiye ile oturduğumuzdan, iki senedir çatıyı tamir ettireceğini söyleyip umursamayan dükkan sahibi yüzünden dükkanı boşaltıyoruz. Her ayın 1’inde kirayı alması gerekirken henüz ayın 29-30’unda (kira) deyip kapıya dayanan dükkan sahibi yüzünden, telden kesilen elektriği 2 aydır açtırmayıp bizi karanlıkta bıraktığı için çıkıyoruz. Bu dükkandaki herşey (elektrik kablosundan duvardaki sıvaya, florosandan yerdeki fayansa, elektrik saatinden PVC kapı pencereye) herşey biz kiracıya aittir. 2 sene evvel 3 bin YTL masraf edip bir de depozito ödedik.Tavanından bir parmak su akarken, 2 aydır elektriği kesikken utanmadan kira isteyen ve icraya veren dükkan sahibi yüzünden, 11. ayda dükkanı boşaltacağımızı söylediğimiz halde gözünü para bürümüş dükkan sahibi yüzünden, 3 bin YTL masraftan sonra 6. ayda kiraya yüzde 33 zam yapıp bunu ödemeye mecbur ettikleri için dükkanı boşaltıyoruz, cemaati müslüme duyrulur.”
Çobanoğlu, aynı mahallede iki sokak arka tarafa yeni bir dükkana taşınırken kiracılara çağrıda bulunmayı da ihmal etmiyor: “Bazı sıkıntılar da yaşadım, işyeri sahibini öldürecek halimiz yok, dünyada en büyük silah kalemdir. Ben de böylece işyeri sahibine olan tepkimi dile getirdim”