İtfaiye aracı düğün konvoyuna daldı

Kars'ta yangına giden bir itfaiye aracının düğün konvoyu ile çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında biri ağır 5 kişi yaralandı.

Olay saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kars merkez Hacıhalil Köyü’nde meydana gelen bir ot yangınına gitmek üzere hareket eden Özkan Naroğlu yönetimindeki Kars Belediyesi’ne ait itfaiye aracı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi’nin kesiştiği kavşakta, önüne aniden çıkan düğün konvoyuna daldı. Yunus Emre Özpolat (25) yönetimindeki 25 DE 791 plakalı özel otomobili Ordu Caddesi kavşağına kadar yaklaşık 100 metre sürükleyen itfaiye aracı, burada durabildi. Kaza sonucu, araçta bulunan Erkan Demir (25), Burcu Çamlı (10), Yunus Çamlı (25), Zilfullah Aydın (25) ile şoför Yunus Emre Özpolat, çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Kars Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayı gören bazı vatandaşlar, itfaiye aracının siren çalarak, düğün konvoyunun ise korna çalarak geldiğini, bu yüzden birbirlerini duymadıkları için kazanın meydana geldiğini söyledi.

Olay yerine gelen Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ile İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, incelemelerde bulundu. Başkan Alibeyoğlu daha sonra yaralıları ziyaret etmek için Devlet Hastanesi’ne geçti. Alibeyoğlu, olayın üzücü olduğunu söyledi.