İtfaiyenin suyu dondu bakın neler oldu

Dondurucu soğukların yaşandığı Çorum'da, üç katlı bir binada çıkan yangında bir kişi yanarak can verdi. bir kişinin ölümüyle sonuçlanan yangına müdahale etmeye çalışan itfaiye araçları dondu.

Alınan bilgiye göre, dün gece saat 22.00 sıralarında Cemilbey Caddesi Endüstri Meslek Lisesi karşısı numara 31’deki 3 katlı binanın teras katında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıkan yangın, balkonda bulunan hurda eşyaların tutuşmasıyla hızla büyüdü. Cemilbey Caddesi’ni trafiğe kapatan polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, olay yerine gelen itfaiye araçları yangına müdahale etmeye çalıştı. -17 derece olan soğuk hava nedeniyle itfaiye araçları yangına müdahale edemeden döndü.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait araçların vana ve merdivenlerinin donması nedeniyle binanın üçüncü katında çıkan yangına uzun süre müdahale edilemedi. Bunun üzerine Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Şeker Fabrikası’na ait takviye itfaiye araçları yangın mahalline çağırıldı. Bu esnada bitişikteki apartmanın üst katına sıçrayan yangın sebebiyle polis çevredeki evleri boşalttı. Takviye ekiplerin müdahalesiyle söndürülebilen yangın sonunda yangının ilk çıkış yeri olan evde yaşayan 70 yaşındaki Fendiye Kavaklı isimli kadının yanarak feci şekilde can verdiği belirlendi. Komşuları, Salur Köyü nüfusuna kayıtlı olan Fendiye Kavaklı’nın yalnız yaşadığını ve şeker hastası olduğunu açıkladı. Yaşlı kadının cesedi olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından evden çıkarılarak cenaze aracı ile Çorum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Diğer yandan çaresizlik içinde yangının söndürülmesini izleyen vatandaşlar, itfaiye araçlarının donması ve yangına geç müdahale edilmesine sitem ettiler.