İyileşmek için çocuğun beynini yedi!

Sara hastası adam, hastalığından kurtulma ümidiyle öyle bir yönteme başvurdu ki...

Güneybatı Çin'deki Qixian'da yaşanan korkunç olayda, kocakarı hikayelerine inanan adam, sara hastalığına çare olacağı düşüncesiyle çocuk beyni yedi!
Polisin cesedini bulduğu 11 yaşındaki Li Xuetang'ın kafatası açılmış ve beyninin bir kısmı yerinde yoktu.
Çocuğun annesi Yu Chaohu, bir gece önce oğlu kaybolduğunda paniğe kapıldı.
Anne Yu, "Karanlık oluyordu ve oğlumu köyün hiçbir yerinde bulamıyordum. Hatta köyümüzdeki radyo istasyonuna da anons yapmalarını rica ettim." dedi.

Birkaç saat sonra Li'yi üzerine bir adam çömelmiş halde gören başka bir köylünün haber vermesinin ardından çocuğun cesedi bulundu.
Yu, çocuğunu görmek için çok ısrar etse de, cesedin tanınmaz hale gelmesi nedeniyle kadına izin verilmedi.
Anne Yu, "Onun neler yaşadığını düşünmeye bile cesaret edemiyorum. Tıpkı bir kabus gibi" sözleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.
Köyün lideri Wang Wenzhong, cesedin olduğu bölgenin yakınlarında üzerleri kanla kaplı iki kaya parçası ve kemik parçaları gördüğünü söyledi.
Olayla ilgili tutuklanan Wang Chaoxu polise, çocuğun beyniyle birlikte solucan ve karıncalar yemenin, sara hastalığına iyi geleceğine inandığını söyledi.

Bir hemşireyle evli olduğunu, ancak hastalığı yüzünden çalışamaz hale gelmesinin ardından kadının onu terkettiğini de söyleyen Wang'ın, aynı gün ortadan kaybolan üç yaşındaki kızı da öldürmüş olduğu düşünülüyor.
Kızın cesedi bir tuvalette bulunmuş, kafasında bıçak kesiği olduğu açıklanmıştı.
Polis, iki olay arasında bağlantı olup olmadığını araştırıyor.