İzmir Büyükşehir iki turizm ödülü aldı

Turizm Haftası kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen İzmir Turizm Ödülleri, İzmir Arkeoloji Müzesi bahçesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2008 yılında açılan İzmir Doğal Yaşam Parkı ile Çevre ve Kültürel Değerler kategorisinde “Çevreyi ve Doğayı Koruma”, Agora kazılarına desteği sebebiyle de jüri özel ödüllerine layık görüldü.

Törende bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu, 365 gün turizme uygun, Ege Bölgesi’nin merkez şehri İzmir’in bundan yeterli payı alamadığını kaydetti. İnciraltı’ndaki 500 hektarlık alanın özellikle sağlık turizminin gelişmesine çok uygun olduğunu belirten Kocaoğlu, bu konuda İzmir halkının desteğini ve lobi çalışmalarını yanlarında görmek istediklerini söyledi.

İzmir Valisi Cahit Kıraç ise turizmin dünyada yükselen yıldız sektörlerden biri olduğuna dikkat çekerek, geçen yıl Türkiye’ye gelen 30 milyon turistin 1 milyonunun İzmir’i gezdiğini, bu payın arttırılması için İzmir Kalkınma Ajansı ile birlikte tanıtım stratejisi belirlediklerini söyledi.

Törende, turizme katkı sağlayan 23 sektör temsilcisine ödülleri verildi. Ödül alanlar arasında Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de vardı.