İzmir’deki işyeri patlamasına gaz sıkışması sebep olmuş

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir çelik kapı imalathanesinde meydana gelen, bir itfaiye eri ile dört işçinin hayatını kaybetmesine sebep olan patlama ve ardından çıkan yangınla ilgili itfaiye tarafından hazırlanan rapor tamamlandı.

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki bir çelik kapı imalathanesinde meydana gelen, bir itfaiye eri ile dört işçinin hayatını kaybetmesine sebep olan patlama ve ardından çıkan yangınla ilgili itfaiye tarafından hazırlanan rapor tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli uzman ekip tarafından yazılan raporda, patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirtiliyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, “Patlamanın, depoda oluşan gazın çakmak, sigara izmariti veya makineden çıkan bir kıvılcımın ateşlemesi sonucu meydana geldiği tespit edildi. İddia edildiği gibi dışarıda oluşturulan gaz çukurlarına rastlamadık. Ayrıca sabotaj olduğuna dair delil de bulamadık.” dedi.
Bu arada polis ekipleri de çevredeki işyerlerinde hasar tespit için çalışma başlattı.
Şafak Odabaşıoğlu’na ait, 5900 Sokak’ta bulunan çelik kapı imalathanesinde geçen cumartesi günü meydana gelen patlamada itfaiye eri Ozan Avşar ile işçilerden Harun Cirit, Mustafa Kurt, Yener Erbaş ve Mustafa Demiralay hayatını kaybetmişti.