İzmir Sayısal Kent Rehberi yenileniyor

İlki İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Konak İlçe Belediyesi tarafından 2003 yılında hazırlanan İzmir Sayısal Kent Rehberi güncelleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yenilenen rehberde İzmir’in 170 tarihi mekanının fotoğrafları ile açıklayıcı bilgiler, taksi duraklarının isimleri, bulundukları semt ve telefon numaralarıyla sorgulanan iki yer arasındaki mesafenin detaylarının yer alacağını söyledi.

İzmir’in çok hızlı gelişen bir şehir olduğunu, bu yüzden rehberin kısa sürede güncellenme ihtiyacının ortaya çıktığını belirten Başkan Kocaoğlu, “İzmir’in eski dokuz metropol ilçesini kapsayan 125 bin hektarlık alanın, 1/5 bin ölçekli topografik haritalarını yeniliyoruz. Bilgisayar teknolojisinin sürekli gelişim göstermesini göz önüne alarak, kent rehberindeki verilerin yanı sıra programı güncelleyerek, ek özelliklerini geliştirdik.” dedi.

Şehir rehberinin, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘www.izmir.bel.tr’ adresinde de yer alacağını dile getiren Kocaoğlu, mayıs sonunda güncellenmiş olarak CD’ye yüklenerek vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını kaydetti.