İzmir Üniversitesi Prag’da tanıtıldı

İzmir Üniversitesi, Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği (EAIE) tarafından Prag'da, 90 ülkeden 5 bine yakın yükseköğretim mensubunun katılımıyla düzenlenen 26. Yükseköğretim Fuarı'nda temsil edildi.

İzmir Üniversitesi, Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği (EAIE) tarafından Prag’da, 90 ülkeden 5 bine yakın yükseköğretim mensubunun katılımıyla düzenlenen 26. Yükseköğretim Fuarı’nda temsil edildi. Ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak öğrencilerine daha fazla ülkede üniversite eğitimi alma ve yabancı öğrencilere Türkiye’de eğitim şansı sunma çalışmalarını hızla sürdüren İzmir Üniversitesi, Prag’daki fuarda tanıtıldı. Türkiye’den YÖK ve 60 üniversitenin “Study in Turkey” markası ile tanıtım yaptığı fuarda, “Yeni Bir Döneme Giriş” konulu konferans da düzenlendi.

Study in Turkey markası altında diğer üniversitelerle birlikte İzmir Üniversitesi’ni ve Türkiye’yi tanıtıyor olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Aslı Tanrıöğen, “Dünyaya kapılarını açan evrensel bir üniversite olmak, üniversitemizin önemli hedeflerindendir. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak üniversitemizi ve ülkemizi tanıtıyoruz. Erasmus gibi uluslararası değişim programlarını çok önemsiyor ve her geçen gün ikili anlaşmalarımıza bir yenisini ekliyoruz. Her sene artan sayıda öğrencimizi yurtdışındaki üniversitelere eğitim almak üzere gönderirken yurtdışından da çok sayıda öğrenciye üniversitemizde eğitim veriyoruz. EAIE 2014 Fuarı, üniversitemiz ve ülkemiz yükseköğretim kurumları açısından çok verimli geçti.” dedi.

Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük eğitim kongresi olan EAIE fuarı ve konferansı, her yıl başka bir ülkede düzenlenerek binlerce profesyoneli biraraya getiriyor, yükseköğretimde işbirliği ve görüş alışverişine olanak sağlamayı amaçlıyor. CİHAN