İzmir’de 30 kilogram plastik patlayıcı ile yakalanan 4 kişi adliyeye sevkedildi

İzmir'de bir eve düzenlenen operasyonda 30 kilogram plastik patlayıcı ele geçirilmesiyle ilgili olarak gözaltına alınanların sayısı 4'e çıktı

İzmir’in Bornova ilçesi Naldöken Köyü’nde bulunan bir eve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 30 kilogram plastik patlayıcı ile ilgili soruşturma sürüyor.

Operasyon sanrası gözaltına alınan R.N. (25) ile enişteleri H.B. ve M.Ş. ile birlikte kimliği açıklanmayan bir kişi daha gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan zanlılar, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek sağlık muayenesinden geçirildi. Zanlılar daha sonra İzmir Adliyesi’ne sevkedildi.

Önceki gün İzmir’in Bornova ilçesi Naldöken Köyü 1243/4 sakokta bulunan eve baskın düzenleyen ekipler, evin çatı katında bir çuval içinde 30 kilogram plastik patlayıcı ile 14 adet fünye ve 4 adet cep telefonu ele geçirmişti. Patlayıcıların Van’dan İzmir’e getirildiği belirlenmişti.