İzmir’de büfede silahlı gasp: 6 gözaltı

İzmir'de, silah tehdidiyle bir büfeden 600 lira gasbettikleri ileri sürülen 2'si lise öğrencisi 6 kişi yakalandı. Operasyonda iki gaz tabancası, 4 kar maskesi ve gasbedilen paradan kalan 345 TL ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Çınarlı semti 1561 Sokak’taki büfeye gelen kar maskeli 3 kişi, işletmeci M.A’yı tabancayla tehdit ederek paraları istedi. Kasadaki 600 TL’yi alan 3 kişi otomobille kaçtı.

M.A’nın durumu bildirmesi üzerine çalışma başlatan polis, Bornova ilçesinde söz konusu otomobili durdurarak, içindeki İ.G. ve M.A’yı gözaltına aldı.

Gasp Büro Amirliği’ne götürülen iki zanlının ifadeleri doğrultusunda polis, Y.G, M.B. ve lise öğrencileri L.A. ile B.F’yi de yakaladı.

Operasyonda iki gaz tabancası, 4 kar maskesi ve gasbedilen paradan kalan 345 TL ele geçirildi.

Zanlılardan lise öğrencileri L.A. ve B.F ile Y.G.’nin büfeye girerek gasp olayını gerçekleştirdiği, diğer üç kişinin ise otomobilde bekledikleri ileri sürüldü.

M.B. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakılırken, L.A. ile B.F. Çocuk Şube Müdürlüğü, İ.G, M.A, Y.G. ise Gasp Büro Amirliği ekiplerince adliyeye sevk edildi.