İzmir’de mazot hırsızları iş başında

İzmir'in Bornova ilçesinde park halinde bulunan bir kamyondan 75 litre mazot çaldıkları iddia edilen dört kişi, polisin ısrarlı takibi sonucu yakalandı.

Olay, gece saat 02.00 sularında Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi üzerinde meydana geldi. Yol üzerindeki bir araçtan şüphelenen mahalle sakinleri, 155 Polis İmdat hattına haber vererek aracın içinde bulunan kişilerin bir kamyonetten mazot çaldığını ihbar etti.
Adrese giden polis, 35 HK 471 plakalı kırmızı renk Fiat Doblo marka araçla kaçmaya başlayan dört kişinin peşine düştü. Polis ekipleri, zanlıların kaçış yollarını Gediz Caddesi üzerinde ve Çınarlı Ege Mak önünde kesti ancak şahıslar, barikatları tehlikeli bir şekilde aşarak kaçmaya devam etti. Polis ekiplerinin ısrarlı takibine daha fazla dayanamayan şahıslar, aracı terkederek yaya olarak kaçmaya başladı. Polis, ara sokaklara giren şüphelileri durdurmak için uyarı ateşi açtı. Evlerin bahçelerine saklanan Erhan Başar (29), Onur Çetin (20) ve Ö.K. eslim oldu. K.D.’yi (33) ise olay yerinden 35 T 7110 plakalı taksiye binerek kaçmaya başladı. Bunu gören çevredeki vatandaşlar, olay yerindeki polislere bilgi verdi. Ticari taksiyi takibe alan güvenlik güçleri, Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi önünde zanlıyı yakaladı. K.D.’nin üstünde bir miktar esrar bulundu.
Gözaltına alınan zanlılar tutuklandı.