Izmir’de otomasyon ve robot teknolojileri sirketi hizmete girdi

IZMIR - Izmir'de kurulan 3T3 otomasyon ve robot teknolojileri, 10 yildir Türkiye'de endüstriyel tasarim ve danismanlik yapan T&D grup sirketlerinin bünyesinde faaliyete girdi.

Izmir Isikkent Bornova bölgesinde 1000 metrekare yeni alani ile açilisi yapilan firmanin Genel Müdürü Hasan Özcan, “3T3 firmasi olarak, Türk otomasyon sektörüne yeni bir üretim tesisi kazandirmanin mutluluk ve gururunu yasiyoruz. AB müzakerelerinin basladigi su günlerde faaliyete geçen bu tesis hükümetimizin son iki yildir baslatmis oldugu sanayi hamlesinin de bir sonucudur.” dedi.

Türkiye’de stratejik ortagi olduklari ve satisini yaptiklari Motoman Robotlari ve Alman Püsche Otomasyon sistemi ile, bu fimalarin distribütörü olarak bölgeye hizmet vediklerini kaydeden Özcan, satisini yacaklari Motoman robotlarinin kesim, paketleme, yükleme, kaynak, parça yikama, boyama ve bunun gibi uygulamalari yürüttügünü anlatti. Püschel firmasinin Türkiye Distribütörlügü faaliyet alani içerisinde; vibrasyonlu besleme sistemleri, yuvarlak montaj elemanlari, uzunlamasina transfer ve montaj otomatlari üretimi ve robotsuz otomasyon alaninda hizmet verildigini açiklayan Hasan Özcan, gelecek yillarda hem fimasi hem de sektör adina umutlu oldugunu dile getirdi. Hem iç hem de dis pazardaki paylarini ve basari grafiklerini yükselteceklerini belirten Özcan, “Çünkü bu basariyi yakalayabilmek için gerekli altyapi, insan gücü, teknoloji ve istek bizlerde mevcut.” dedi.

Açilis kurdelesinin kesilmesinde ve açilis konusmalarinda Izmir Vali Yardimcisi Fahri Isiksiz ve Izmir Ticaret Odasi Meclis Baskani Necip Kalkan da katilarak firmaya basari dileklerini sundular.