İzmir’e 6 milyon YTL tarım desteği verilecek

AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, İzmir'deki tarımsal kalkınma kooperatiflerine 6 milyon YTL'ye yakın destek verileceğini söyledi.

İsmail Katmerci, yaptığı açıklamada, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan alması gereken desteklerle ilgili bazı girişimlerde bulunduğunu anlattı. Katmerci, İzmir’deki tarımsal kalkınma kooperatiflerine 6 milyon YTL’ye yakın destek verileceğini belirterek, bu rakamın İzmir için bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

İzmir’e 2006 yılında yapılacak transfer destekleriyle ilgili olarak 13 projeyi de programa aldırdıklarını aktaran Milletvekili Katmerci, bu kooperatiflere verilecek desteğin henüz netleşmediğini ancak enflasyonla doğru orantılı olarak 30-40 bin YTL arasında beklediklerini kaydetti. Bakanlık tarafından İzmir’e tahsis edilen Kırsal Alanda Sığırcılık Desteği (KASD), rehabilitasyon ve genel bütçe yardımlarının toplamda 5 milyon 450 bin YTL’yi geçtiğini, 2006 transfer programına alınacak 13 kooperatifle birlikte bu rakamın 6 milyon YTL’ye yaklaşacağını belirten Katmerci, “Çalışmalar devam ediyor. Tahsis belgelerinin hazırlanmasından sonra ödemelerin haziran ve temmuz periyodunda yapılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.