‘İzmir’e emniyet müdürü atanmaması büyük bir ayıp’

Yaklaşık üç ay önce emekliye ayrılan İzmir İl Emniyet Müdürü Halil Tataş'ın yerine bir an önce yeni bir müdürün atanmasını isteyen DYP'liler, tayin yapılmamasının büyük bir sorumsuzluk ve İzmir halkına yapılan büyük bir ayıp olduğunu iddia etti.

Emniyet teşkilatının vekil olarak görev yapan müdürüyle de özverili çalışmalarına devam ettiğine dikkat çeken Erdikler, “Hükümet tarafından İzmir’in böyle ihmal edilmesi kabul edilemez. AK Parti, hükümet olarak bir emniyet müdürü atayamayacak kadar beceriksiz davranmıştır ve icraatlarıyla başarılı olamadıkları da açıkça ortadadır. İzmir, son dönemde adli olayların en çok yoğunlaştığı ve suçluluk oranının arttığı bir şehirdir.” dedi.

Emniyet müdürünün atanmadığı son üç ay içinde gasp, kapkaç ve hırsızlıkların çok daha fazla olduğunu öne süren Erdikler, insanların sokağa güvenli bir şekilde çıkamadığını ve can güvenliğinin kalmadığını söyledi. Hükümeti basiretsizlikle suçlayan Erdikler, İzmir’e acilen emniyet müdürü atanmasının gerektiğini belirtti. Hükümeti ve İçişleri Bakanı’nı DYP Konak İlçe Teşkilatı olarak göreve davet ettiklerini kaydeden Nurdan Akkın Erdikler, bugün itibariyle İzmir’in beş semtinde, “İzmir’e Emniyet Müdürü İstiyoruz” sloganıyla imza kampanyası başlattıklarını ve imzaları bakanlığa göndereceklerini söyledi.