İzmir’in 4 ayrı yerinde yangın çıktı

İzmir'in Menemen ve Menderes ilçelerindeki orman yangınlarına müdahale sürüyor. Bu arada, Selçuk ve Çeşme'de ilçelerinde de orman yangınları çıktı.

Bugün öğleden sonra İzmir’in 4 ayrı yerinde orman yangını çıktı. Özellikle Menderes’e bağlı Ahmetbeyli beldesindeki yangının geniş bir alanda etkili olduğu, sık yerleşim yeri bulunan bölgede yoğun önlemler alındığı öğrenildi.

Menderes’teki yangına, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çok sayıda yer ekibi, arazöz, İzmir ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Yangına, Selçuk ilçesinde konuşlu bulunan uçaklar ile yangın helikopteriyle de destek veriliyor.

Bu arada, Menemen ilçesinin Muradiye mevkisinde çıkan yangının, Alaniçi köyü sınırlarına geldiği, buradaki çalışmalar sonucu yangının makilik alanda kontrol altına alındığı kaydedildi.

Selçuk ilçesinin sahil evleri olarak bilinen Yoncaköy yakınındaki Gölova köyü civarında da orman yangınının çıktığı, bu bölgeye de takviye gönderildiği belirtildi. Yangının, rüzgarın da etkisiyle büyüme riski taşıdığı öğrenildi.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Çeşme tarafında da yangın çıktığını bildirdi.