İzmirli tekstilciler Başbakan’dan randevu istedi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, İzmirli tekstilciler, konfeksiyoncular ve dericilerin problemlerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bizzat anlatma talebi için girişimde bulunacağını söyledi.

Başbakan’ın gezisi öncesinde AK Parti İl Başkanı Aşlık’ı makamında ziyaret eden Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği Başkanı Fikret Mısırlı, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Eskinazi ve Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Galiko, görüşme konusunda yardımcı olmasını talep etti.

Başbakan Erdoğan’ı, Ege İhracatçı Birlikleri’nde (EİB) ağırlayarak sıkıntılarını dile getirmek istediklerini ifade eden Mısırlı, İzmir ziyaretinin bunun için fırsat olduğunu söyledi. Tekstilciler, konfeksiyoncular ve dericilerin kamuoyuyla paylaştıkları problemlerinin takipçisi olduklarını ifade eden Ali Aşlık ise bunların Erdoğan’a bizzat aktarılmasıyla ilgili girişimi başlatacağını kaydederek, “Sayın Başbakanımız, bütün sektörlerin meseleleriyle ilgili çalışmaları yapmaktadır. İhracatçı birliklerimizin başkanları, sıkıntılarını Başbakan’a iletmeleri konusunda yardımcı olmamı istedi. İhracat konusunda çok hassas olan Sayın Başbakanımız, gerekli yakın ilgiyi gösterecektir” dedi.