James Brown Türkiye’de

Konser vermek üzere İstanbul'a gelen James Brown, ayağının tozuyla basın toplantısı düzenledi.

Organizasyonu ve prodüksiyonu Parkormanevent tarafından Parkorman’da gerçekleştirilen dev konserde sahne almak üzere İstanbul’a gelen James Brown, Mövenpcik Otel’de düzenlenen basın toplantısı sırasında görevlilerden çorba istedi. Brown, çorbasına ekmek doğramayı da ihmal etmedi.

Brown, basın toplantısında çorba içmesini ise şeker hastası olmasına bağladı. “Şeker hastası olduğum için sık sık yemek yemem gerekiyor.” diyen Brown, çorba içmesinin ardından gazetecilerin soruların cevapladı.

Türkiye’ye 6-7 yıl önce bir kez daha geldiğini belirten ünlü şarkıcı, çalışma arkadaşlarından birisinin Türk olması nedeniyle Türk insanını sevdiğini söyledi. Yoğun iş trafiği nedeniyle çok fazla kalamayacağını ifade eden Brown, Türk müziği ile ilgilenip ilgilenmediği şeklindeki bir soruya, “Hangi ülkeye gitsem oranın müziğinden bir parça alıyorum.” diye cevap verdi. Brown ayrıca, Arif Mardin’den de “İyi arkadaşımdır.” diye söz etti.

James Brown, Amerika-Irak savaşını ise, “Bu savaş birbirimizi sevmememizden dolayı var. Bu bir kan meselesi. Aslında kanımız hep aynı. Birbibirimizi sevmemiz gerekir.” dedi.

James Brown’in şarkıcı eşi Tomi Rae Brown ise, James Brown’ın kendisi için iyi bir öğretmen olduğunu söyleyerek, “O iyi bir öğretmen, iyi bir insan. O Amerika’da birçok fakire yardım ediyor. Her yıl çocuklara 10-15 bin adet oyuncak alıyor.” diye konuştu.

Parkorman Genel Müdürü İdil Saguner ise, bir efsaneyi ağırladıklarını söyleyerek, “5 bini aşkın katılım beliyoruz. Brown’ı ağılamaktan gururluyuz.”dedi.