Jandarma ekipleri kaçakçılara geçit vermedi

Çankırı'da jandarma ekiplerince bir TIR'da yapılan aramada, ülkeye kaçak yollarla sokulan yaklaşık 39 bin 200 adet delici, kesici ve ezici alet ele geçirildi.

Çankırı’da jandarma ekiplerince bir TIR’da yapılan aramada, ülkeye kaçak yollarla sokulan yaklaşık 39 bin 200 adet delici, kesici ve ezici alet ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ağrı’dan İstanbul’a gitmekte olan bir TIR’ı takibe aldı. Çankırı’nın Çerkeş ilçesi yakınlarında TIR’a operasyon düzenleyen ekipler, araçta 3 bin 480 adet el baltası, bin 300 adet sallama, 600 adet pala, 720 adet çok amaçlı pense, 27 bin adet kesici alet, 3 bin 600 adet sapan, bin adet demir ve bin 500 adet ahşap sopa olmak üzere toplam 39 bin 200 adet delici, kesici ve ezici alet ele geçirildi. Ele geçirilen gümrük kaçağı maddelere el konulurken, Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan terör olaylarında kullanılacağı tahmin edilen malların piyasa değerinin yaklaşık 400 bin TL olduğu kaydedildi. CİHAN