Jandarma Fethiye’yi sıkı denetim altına alacak

Muğla'nın Fethiye ilçesinde köy giriş çıkışları jandarma tarafından kontrol altına alınacak. Jandarma turizm sezonu öncesi köyleri sıkı denetim altına almaya hazırlanıyor.

Kaymakam Hasan Karakaş başkanlığında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde (FKM) bir araya gelen köy muhtarlarına Binbaşı Uğur, jandarmanın köylerindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Jandarmanın, Jandarma Trafik Timi, Olay Yeri İnceleme ekibi ile ilçe halkına 24 saat hizmet verdiğini bildiren Uğur, muhtarların köy giriş ve çıkışlarını sıkı kontrol altına almalarını istedi.

Köy muhtarlarının köylerde oturanların ikametgah belgelerini ilçe jandarma komutanlığına zamanında yollamalarını isteyen Uğur, köylerde çöplerin gelişi güzel yerelere dökülmeyerek, bir merkezde toplanılmasını tavsiye etti.

Uğur, “Turizm sezonu öncesi köy muhtarlarımız köy giriş ve çıkışlarını sıkı kontrol alsınlar. Muhtarlarımız ikametgah kayıtları zamanında tutulsun ve ilçe jandarma komutanlığına zamanında bildirmesi gerekir. Köylerimizde görüntü kirliliği oluşmaması için çöpler gelişi güzel yerlere atılmasın. ” şeklinde konuştu.