Jandarma reflektör konusunda köylülere bilgi veriyor

Denizli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik timleri, reflektörün önemini köylülere anlatmak için başlatılan kampanya çerçevesinde eğitim veriyor.

Jandarma tarafından 15 Şubat’ta başlatılan “Reflektör Taktırın, Hayat Kurtarın” kampanyası devam ediyor. Kampanyanın 15 Nisan tarihine kadar devam edeceğini söyleyen İl Jandarma Komutanlığı Trafik Kısım Komutanı Kıdemli Başçavuş Erol Özgen, “Trafik güvenliği bakımından özellikle geceleri önde seyreden araçların görülmemesinden kaynaklanan arkadan çarpmalı kazaların önlenmesi açısından reflektör uygulaması çok önemli. Jandarma trafik sorumluluk bölgemizde 2001-2005 yılları arasında 234 traktör kazası meydana geldi. Bu kazalarda 20 vatandaşımız hayatını kaybederken 63 vatandaşımız yaralandı ve milyarlarca liralık maddi hasar oluştu.” dedi.

Kampanyanın başarıya ulaşması için kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliğine gidildiğini ve program dahilinde köylerde traktör sürücülerine eğitim verdiklerini anlatan Özgen, “Kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak piyasadaki sahte reflektörleri topladık. Kampanyamıza katılımın yüksek olması için hazırlattığımız broşür ve katalogları köylerde ve kasabalarda dağıtıyoruz, köy kahvehanelerine asıyoruz.” diye konuştu.