Jandarmadan cephane eve baskın

Kastamonu'nun İnebolu ilçesine bağlı Köroğlu köyünde Jandarma tarafından iki ayrı eve yapılan baskında çok sayıda dinamit, uyuşturucu, telsiz, içki ve silah ele geçirildi.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesine bağlı Köroğlu köyünde bir evde çok sayıda patlayıcı ve uyuşturucu olduğu istihbaratını alan Kastamonu Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şubesi ekipleri İnebolu İlçe jandarma Komutanlığı ile işbirliği yaparak köye baskın yaptı.

Yapılan operasyonda Salih K. ve Mahir Ö. isimli şahısların evinde 13 adet dinamit lokumu, 33 adet fünye, 343 cm saniyeli fitil takılı 100 ve 150 gr patlamaya hazır patlayıcı, bir adet el telsizi bir, adet araç telsizi, 40 gr Kubar esrarı ve bir ruhsatsız tüfek ele geçirildi.

Operasyonu genişleten jandarma ekipleri Özlüce köyünde yaptıkları aramada ise S.K. isimli bir kişinin dükkanında ruhsatsız olduğu tespit edilen 28 adet Burgaz marka rakı ve çok sayıda değişik markalarda şarap ele geçirdi. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturmayı genişletirken huzur ve asayişin devamı için çalışmaların sürdüğü açıklandı.