Jandarma’dan Pelitli’de garip anonslar

Dink'in katil zanlısı Samast'ın yaşadığı Pelitli' de jandarma, vatandaşları, ''sivil kişilere bilgi vermemeleri ve onlarla birlikte herhangi bir yere gitmemeleri'' konusunda uyardı.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, Pelitle Belde Belediye Başkanlığına, vatandaşların, tanımadıkları kişilerle konuşmamaları ve bir yere gitmemeleri yönünde uyarılmaları için bir yazı gönderildi.Jandarmanın yazısı üzerine görevlendirilen belediye ekipleri, araçlarla Pelitli beldesindeki sokaklarda dolaşarak, megafonla söz konusu uyarıyı duyurdu.

Yapılan anonslarda, ”Trabzon Jandarma Komutanlığından duyuru. Beldemizin asayişi jandarma sorumluluğunda olması nedeniyle yanında resmi kıyafeti olmayan kişiler haricinde hiç kimseye bilgi verilmemesi ve kesinlikle herhangi bir yere gidilmemesi önemle duyurulur” denildi.Anons, beldenin ara sokaklarında belli aralıklarla tekrarlanıyor.

SAMSUN MERKEZ YEŞİLKENT JANDARMA KARAKOLUNDA İLK İŞLEMLERDE HİÇBİR FOTOĞRAF ÇEKİLMEMİŞ

Jandarma Genel Komutanlığı, zanlı Ogün Samast’ın Samsun Merkez Yeşilkent Jandarma Karakolunda yapılan ilk işlemleri esnasında, hiçbir şekilde fotoğrafının çekilmediğini bildirdi.Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bazı basın yayın organlarında, Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi olayı ile ilgili Samsun’da yakalanan şüphelinin bir poster önünde çekilmiş fotoğrafı hakkında Jandarma Genel Komutanlığı’nı itham eden haber ve yorumlara yer verilmiştir.

Söz konusu şahsın Jandarma sorumluluğunda bulunduğu Samsun Merkez Yeşilkent Jandarma Karakolunda yapılan ilk işlemleri esnasında, hiçbir şekilde fotoğrafı çekilmemiştir.”