Japonya’da bir toplu intihar daha

Son yıllarda toplu intiharlarla adını duyuran Japonya'da intihar olayları durmak bilmiyor.

Polis, şehrin dağlık bölgesinde bir minibüsün içinde ikisi kadın üç kişinin ölü bulunduğunu ve bunun toplu intihar silsilesinin bir örneği olduğunu söyledi. Yaşları 20 ile 40 arasında olduğu belirtilen 3 kişinin, intihar için minibüsün içinde mangal yaktıkları ve açığa çıkan zehirli gazdan dolayı boğulduklarının tahmin edildiği ifade edildi.
Japonya’da son zamanlarda sık sık internette buluşan kişilerin toplu olarak intihar ettikleri biliniyor. Polis, intiharcıların park ettiği minibüsün, geçtiğimiz hafta yine internette buluşup toplu intihar eden grubun bulunduğu yerin 13 mil yakında olduğunu açıkladı. Bu aya kadar Japonya’da 6 farklı vakada en az 21 kişi toplu olarak intihar etmişti. Bunlardan 4 vakanın internette buluşup intihar eden gruplar olduğu kaydedildi.

Japonya Ulusal Polis Ajansı, geçtiğimiz yıl Japonya’da internete bağlı 34 vakada 91 kişinin intihar ederek öldüğünü ve bu rakamın geçen yıla göre 19 vaka ile 55 kişi daha fazla olduğunu bildirdi. Ajans, 2003 yılından beri Japonya’da internete bağlı intihar olaylarının üçe katlandığını duyurdu.